• Úvod >>
 • ENERGIA Rocket >>
 • pánske hodinky Vostok-Europe ENERGIA Rocket Stainless steel line NH35/575A279

pánske hodinky Vostok-Europe ENERGIA Rocket Stainless steel line NH35/575A279

pánske hodinky Vostok-Europe s mechanickým strojčekom s automatickým náťahom

cena:
739,00 € s DPH

, , , , , , , , , , , ,

 • strojček: mechanický s automatickým náťahom  NH35
 • puzdro:- priemer: 48 mm 
                - výška: 17,50 mm
                - materiál: ušľachtilá oceľ
 • sklíčko: tvrdený minerál K1
 • zadný kryt: priehľadný
 • remienok: kožený a silikónový
 • šírka remienka: 26 mm
 • vodotesnosť: 30 ATM
 • funkcie: hodiny, minúty sekundy, dátumovka, tichý timer, héliový ventil
 • osvetlenie ciferníka: trícium (18 tríciových kapsúl: 13 ks na ciferníku, 4 ks na troch ručičkách a 1 ks na otočnej lunete)
 • balenie: vodotesný box XL 10 ATM  s náhradným silikónovým remienkom, šraubovákom, záručnou knižkou s pečiatkou oficiálneho dovozcu pre Slovensko a dokladom o skúške vodotesnosti od výrobcu. Box môže slúžiť ako úložný priestor pre 4 ks hodiniek a náhradné remienky.

Lietadlá

                                           puzdro:
priemer: 48 mm 
výška: 17,50 mm
váha: 170 g
materiál: ušľachtilá oceľ
tichý timer:  súčasťou puzdra je jednosmerne otočná luneta s funkciou tichého timeru, ktorý odpočítava čas v rozsahu 60 minút. Malý trojuholník s tríciovou ampulkou nastavíte oproti minútovej ručičke a začnete odpočítavať čas. Podľa minút na otočnej lunete, na ktoré ukazuje minútová ručička, viete, koľko času ubehlo od začiatku odpočítavania. Dôležité časové intervaly sú vyznačené pre lepšiu orientáciu farebne. Tichý timer môžete používať pri prednáškach alebo prezentáciách, keď máte presne stanovený čas na svoj príspevok, alebo pri potápaní, aby ste videli, koľko času uplynulo od ponorenia sa.

héliový ventil: automatický héliový ventil je umiestnený na ľavej strane puzdra a slúži na princípe rozdielu tlakov v hodinkách a vonkajšom prostredí. Akonáhle tento rozdiel dosiahne určitú hranicu, ventil sa automaiticky pootvorí a uvolní tlak z hodiniek.

                             šraubovacia korunka
šraubovacia korunka pomáha zabezpečiť požadovanú vodotesnosť. Pri nastavení času a dátumu alebo za účelom ručného natiahnutia strojčeka je potrebné korunku odšraubovať. Po odšraubovaní korunky môžete strojček ručne natiahnuť. Ručný náťah sa používa v prípade, že hodinky boli dlhšie v kľudovom režime a zastali, alebo ak ich nosíte počas dňa krátko a strojček sa nestihne dostatočne natiahnuť.
Nastavenie dátumu: Korunku vytiahnite do polohy č.1 a nastavte požadovaný dátum. Dátum nastavujte vždy o deň neskôr ako dátum, ktorý chcete nastaviť (napr. ak chcete nastaviť 7. novembra, nastavte 6. novembra).
Nastavenie času: korunku vytiahnite do polohy č. 2 a otáčaním korunky nastavte správny čas. Len pri takomto postupe s istotou viete, že ste nastavili 10.00 hodín a nie 22.00 hodín, a že dátum sa vám budem prehadzovať o 12. hodine v noci a nie napoludnie. Takýto postup je veľmi dôležitý najmä pri hodinkách, ktoré nemajú ukazovateľ 24-hodinového času.
                                      Ciferník

Ciferník je gilišírovaný v tvare lúčov.
Tríciové trubky (GTLS elements): Na ciferníku je umiestnených 18 tríciových trubiek, ktoré napomáhajú lepšej orientácii v noci alebo v tmavej miestnosti bez svetla. 2 trubky sú umiestnené na hodinovej ručičke, jedna trubka na minútovej a 1 na sekundovej ručičke, 13 trubiek je na indexoch ciferníka a jedna je v zafírovej ampulke na otočnej lunete.  Tríciové trubky svietia 24 hodín denne na rozdiel od luminiscencie, ktorá svieti len 1-2 hodiny po nasvietení prirodzeným alebo umelým svetlom.                                       remienok
Hodinky sa dodávajú na koženom remienku s náhradným silikónovým remienkom. Remienky sa veľmi ľahko menia pomocou šraubováku, ktorý sa dodáva spolu s hodinkami v boxe. Silikónový remienok je určený na používanie hodiniek vo vode, pri plávaní alebo potápaní sa. Kožený remienok by sa v takomto prípade znehodnotil. Z uvedeného dôvodu výrobca dodáva hodinky na koženom aj silikónovom remienku spolu s náradím na ľahkú výmenu remienkov.  Silikónový remienok je veľmi príjemný pri kontakte s pokožkou a vďaka svojej špeciálnej chemickej štruktúre má jedinečné vlastnosti v porovnaní s inými prírodnými materiálmi. a je mimoriadne odolný voči vonkajším vplyvom:

 • je pružný a zároveň pevný
 • je netoxický a biokompatibilný s ľudskou kožou
 • odolný voči UV žiareniu, ozónu, morskej vode, zvýšenej vlhkosti
 • je tepelne odolný voči nízkym i vysokým teplotám a zachováva si svoj tvar
Hodinky sa dodávajú v novom 10 ATM vodotesnom boxe s náhradným kaučukovým remienkom, šraubovákom, záručnou knižkou s pečiatkou oficiálneho dovozcu pre Slovensko a dokladom o skúške vodotesnosti od výrobcu. Hmotnosť prázdneho boxu je 1,12 kg a rozmery sú 23 x 23,5 cm. Hmotnosť celého komplektu je 1,33 kg. Box sa dá ľahko zmeniť na zberateľský box pre 4 hodinky, 4 náhradné remienky a šraubovák.

Video

                                                                                                         strojček   SEIKO  NH35